Eba Tv İlkokulu canlı olarak izle , hd, kesintisiz ve donmadan izleme keyfi yaşayacaksınız.

Trt Eba İlkokul Tv

 Dünya geneli yaşanan sağlık sorununun ardından, Türkiye sınırlarına da hastalığın nüksetmesiyle beraber eğitim ve öğretim düzeyinde yapılan değişiklik okulların tatil edilmesine neden olmuştur. Bundan dolayı geliştirilen ve ortaya atılan eğitim modeli sayesinde, öğrencilerin eğitim ve öğretim imkanlarından mahrum bırakılmaması adına birtakım yeni bir sistem ortaya atılmıştır. Ülkemiz dahilinde ilk defa denenen uzaktan eğitim sistemiyle beraber, öğrencilerin ders metotları aynı bırakılarak ancak video anlatımlarla zenginleştirilerek, yapılacaktır. Sağlık sorunu nedeniyle geçici bir süre televizyon sektörü içinde yayın yapacak olan kanallar genel olarak; ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerine oranla farklı kanallar üzerinden yayın akışını sağlamak üzere tasarlanmıştır. 


TRT Eba İlkokul Tv

Milli eğitim bakanlığının onayıyla oluşturulan ve uzaktan eğitim modeliyle karşımıza çıkan TRT eba ilkokul tv kanalının dışında, iki ayrı kanal dahil toplam altı frekans üzerinde yayın yapmaya başlayacaktır. 23 Mart tarihinden itibaren yayın hayatına başlayacak olan kanal, gündüz kuşağı dokuz saatiyle videolu ve uzaktan eğitim sistemine başlamak üzere konumlandırılmıştır. Kanal dahilinde sırasıyla verilecek olan dersler; Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi ve İngilizce kapsamında derslerden oluşmaktadır. Ders aralıkları toplamda 20 dakikadan oluşacak şekilde ayarlanmış olup, onar dakika ise etkinlik kuşağı olacak şekilde tasarlanmıştır.

TRT Eba İlkokul Tv Güncel Frekans Bilgisi 

İlkokul kuşağına dahil olan öğrencilerin eğitim şartlarını oluşturan bu televizyon kanalı, uzaktan eğitim modeliyle oluşturulmuştur. Tivibu platformu üzerinde 401, 402 ve 403. kanal olarak yer alan kanal; dsmart ve digitürk üzerinde de en kısa zamanda yayınlamak için halen hazırlanmaktadır. Güncel olarak yer alan frekans bilgileri ise aşağıda yer alan bilgiler dahilindedir. 

Güncel Frekans Bilgisi

Frekans: 12084
Polarizasyon: Yatay (H)
Sembol Oranı: 13750
FEC: 2/3


Telif Hakkı

Telif hakları için iletişime geçecek olan yetkili kişilerin dikkatine, TRT (TÜRKİYE RADYO TELEVİZYON KURUMU BAŞKANLIĞI) ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı) sitesinde yer verilen bilgiler doğrultusunda ücretsiz karasal ve uydu yayını yapan kanallar ile ilgili olarak WEB Tv koşullarına uyularak yayınlar kendi alt yapımız kullanılarak yapılmaktadır. Yapılan yayınlar FTA(Free To Air),Europe Broadcast Union'e göre kayıt edilmeden ve üzerinde hiç bir değişiklik yapılmadan canlitv.gold adresinden direkt olarak yayınlanmaktadır.

Daha fazla bilgi için http://www.tk.gov.tr/ ve http://www.rtuk.org.tr/ adreslerini ziyaret ediniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları